Enemy One Online Forum Komunitesi

HOŞGELDİN ZİYARETÇİ, SENDE ENEMY*ONE FORUMUN KEYFİNE VARMAK İSTİYORSAN ÜYE OL VE ARAMIZA KATIL


...E*O Forum...
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Fantastic 4

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin™
Yöneticiler
Yöneticiler
avatar

Uyarıları Uyarıları : UyarıYok
Ruh Halin Ruh Halin : sinirli
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3479
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 02/03/10
Yaş Yaş : 22
Nerden Nerden : Dünyadan
Altın Paketi Altın Paketi : GoldBarPaketi
Ödülleri Ödülleri : ForumKupası

MesajKonu: Fantastic 4   Cuma Mart 19, 2010 10:49 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

***OYUN BİLGİLERİ***

90 ların başlarında, arcadelere 2D dövüş oyunları yapılmıştı. Günümüzde de, Konami işleri biraz değiştirerek, ve geleneksel kalıpları yıkarak dövüş oyunlarına yeni bir yüz kazandırmayı başardı. Teenage Mutant Ninja Turtles, kendi altın çağını yaşayabilmiş bir oyundu. Keza Xman serileri… Activision firmasının son oyunu olan Fantastic Four, 3 kamera açısından co-op (aynı ekranda birden fazla oyuncu ile) oynayabileceğimiz bir oyun.

Eğer film yada orijinal çizgi roman hakkında birazda olsa bir bilginiz varsa, o zaman Fantastic Four oyununun neye benzediğini yada neyle karşılaşacağınızı az çok biliyorsunuz. Oyun filmle birebir yapılmış ve hemen hemen aynı tarihlerde yayınlanmıştı. Film de hikayesini orijinal çizgi romanından aldığı için her şey orijinali ile birebir uyumlu. Temel olarak 4 astronot, bir miktar galaktik bir enerjiye maruz kalır. Bu enerji onlara acayip yetenekler kazandırır. Artık onlar süper kahramanlardır. Fantastic Four, filimle birlikte yapılmış ve filmden sahnelerin bulunduğu bir oyun. Bu nedenle karakterler filmdeki karakterlere çok benziyor. Üstelik duyacağınız sesler, karakter seslendirmeleri vb. filmdeki seslendirmelerle ya aynı yada çok benziyor.

KARAKTERLER

Fantastic Four daki liderimiz Reed Richards, Mr. Fantastic (bay fantastik) olarak da bilinen karakteri hepimiz tanıyoruz galiba. Mr. Fantastic, vücudunu istediği şekle sokabilme ve istediği kadar uzatabilme yeteneğine sahip. Sue Storm, görünmez kız olarak bilinen karakterimiz, etrafındaki objeleri hareket ettirme ve fırlatabilme, kalkan oluşturma ve tabiiki görünmezlik yeteneklerine sahip. Sue’nin kardeşi Johnny de, kozmik enerji ile yüklenmiş, ve süpersonik hızda uçabilme, ateş topu atabilme, ateşi kontrol edebilme gibi yetenekler kazanmıştır. Fantastic Four un son üyesi olan Ben Grimm, bana göre en çok tanınabilir olanı Ben takımın boksörü. Takma ismi “The Thing” (mahluk) galaktik enerjiye maruz kaldığı için, rengi turuncuya döner, şekli gerçekten bir yaratığa benzer fakat tonlarca ağırlığı kaldırabilecek kadar güçlüdür. Ekibin diğer üyeleri insan görümündeyken, Ben ‘in Mutant görünüşü onun daima sorunu olmuş ve eskisi gibi insan olabilmek için her şeyi yapmaya hazır hale getirmiştir.

Oyunun hikayesini yazabilmek için, Seven Studio’s yada Activision un çok çaba harcadığını söylemek yalan olur. Çünkü daha öncede söylediğim gibi oyunun konusu ile filmin senaryosu birbirinin aynı. Oyunda yine karakterlerimizin baş düşmanı olan, mükemmel zekasını şeytani işlere harcayan, ve bu şeytani ama bilimsel deneylerin birinde yaptığı minik bir hata ile yüzünü kaybeden, VVD yada Victor Von Doom ile dövüşecekler. Konu filmle aynı fakat Fantastic Four oynanabilir bir film değil. Yeni mekanlar, yeni karakterler… (yerli halktan mesela) Oyuna kısa bir video dan sonra normal Ben Grimm i kontrol ederek başlıyorsunuz. Bundan sonra olacakları, oyunun ve hikayenin büyüsünü bozmamak için sizlere bırakıyorum.

OYNANABİLİRLİK

En genel şekliyle, Fantastic Four üçüncü tekil şahıs açısından oynanan bir aksiyon oyunu. Fakat kas gücünü kullandığınız kadar beyninizi de çalıştırmanız gereken bir oyun. Oyunu başarabilmek için, hızlı düşünme ve problemleri hızlı çözüme ulaştırma yeteneklerine sahip olmalısınız. Mantık olarak, doğru karakteri doğru durumda seçebilmeniz oyunu rahatlıkla bitirebilmeniz için ana unsur.

Fantastic Four ‘un bir güzel özelliği, oyun esnasında karakter değiştirme, ki her karakterin kendine has güçleri ve yetenekleri var. Amacınız, doğru karakteri, doğru zamanda seçmek olmalı. Bu oynayabileceğiniz karakterlerin hemen hepsi hakkında oldukça fazla bilgi edinmenizi gerektirse de, oynanılışa oldukça fazla etkili. Doğru yerde doğru karakteri seçmek için yalnızca kendi karakter özelliklerini bilmeniz yetmez. Aynı zamanda, rakiplerinizin özelliklerini ve saldırılarını da bilmeniz gerekir. Fakat bunu başardıktan sonrası, oynanılış açısından oldukça basit. Basit bir RPG istatistik programı oyuna entegre edilmiş. Her karakterin savaşlardaki yeteneklerini, kaç savaş yaptığınız gibi bilgiler burada tutuluyor. Bunlardan bazıları apaçık. Mahluk mesela, bir sürüngen kadar yavaş ve karşı saldırılardan kaçmak için çok hantal. Fakat karakterlerinizin içinde, en dirençlisi ve en kuvvetlisi. Bu tür bilgileri bu istatistik bölümünden bakacaksınız.

esnasında, karakter değişimi yapmak yerine, eğer isterseniz, Fantastic Four sizin yerinize otomatik olarak karakter seçimi yapacaktır. Fakat bu bazı bölümler ile sınırlandırılmış.


Karakter değiştirme gördüğünüz gibi oldukça basite indirgenmiş. Oynanılışa inanılmaz etkiliyor. Tek kişilik oyun modunda, sol üst köşede her karakterin suratının minik bir resmi var. Şekil olarak kontroller daki yön tuşlarının şekliyle aynı. Uygun yön tuşuna minik bir dokunuşunuzla, oradaki karakteri kontrol etmeye başlıyorsunuz. Bunu yaptığınız sırada, benim en çok hoşuma giden bu oldu, hiçbir şekilde lag (oyunu bir anlık yavaşlatan ve takılmasına sebep olan her türlü sebep) olmuyor.

Dövüşler, belirli bir kombo sistemine dayanmakta. (karakterinizin hangisi olduğunun önemi yok) Her karakterin aksiyonu ve dövüş sitili farklı olsa da, (çünkü maruz kaldıkları kozmik enerji yüzünden farklı yetenekler kazandılar) dövüşlerin temeli standart. Örneğin her karakter, nesneleri yakalayabiliyor ve yakaladıkları nesneleri kötü adamlara fırlatabiliyor. Ama mahluk, doğal olarak, en ağır cisimleri kaldırabilip en uzak mesafelere atabiliyor. Diğer yandan görünmez kadın, sonic enerjisiyle nesneleri kaldırıp havada tutabiliyor. Buda bir çeşit yakalama olsa da, diğerlerine göre oldukça farklı.

Düşmanlara daha fazla zarar verebilmek adına, Takım kombosu denilen güzel ve çeşitli kombolar eklenmiş oyuna. Bir takım kombosu, herhangi bir karakterin kötü adamlardan birini yakalamasıyla başlıyor. Diğer karakter tuşuna bastığınızda, takım kombosu otomatik olarak başlıyor. Sadece harika görünmekle kalmıyor aynı zamanda gayet enerji de götürebiliyor.

Oyun Modları ;

Single Player – (tek kişilik oyun modu) Bu Fantastic Four ‘un temel oyun modu. Bir karakterle oynarken, diğer üç karakter de size yardımcı olmak için hazırda bekliyor olacak.

Two Player Co-op – (iki kişinin aynı ekranda oynama modu) Varolan tek kişilik oyun modunu, bir arkadaşınızla aynı ekranda oynayabilmenize olanak sağlayan mod. Aynı anda iki karakterin kontrol edilebildiği bölümde denilebilir. İki oyuncuda, karakterlerini değiştirebiliyorlar oyun içinde, fakat, takım arkadaşının karakterini seçemiyorlar. (ki bence mantık olarak doğru bir seçim) Takım komboları, tek kişilik oyun modunda olduğu gibi ancak yapılması daha kolay ve daha zevkli.

Arena Fight – Bu bölüm iki modu içeriyor. Practice Mode denilen antrenman yapılan bölüm ve Survival Mode denilen arcade dövüşleri gibi dövüşebildiğimiz mode. Practice Modunda, komboları öğreniyor, süper saldırıları yapabiliyor ve kozmik saldırılar düzenliyoruz.

Bonus – Hem oyundan hem de filmden harika sahnelerin yer aldığı bölüm. Ayrıca ek bölümler ve kullanılışlı öğeleri de buradan açıyoruz. Bu öğeler, karakter upgradeleri (karakter geliştirmesi) gibi çeşitli puanlarla açılıyorlar.

GRAFİKLER

Fantastic Four çizgi romanı fanları ve genel anlamda üçüncü kişi görüş açılı aksiyon oyunlarından hoşlananlar için, grafikler oynanılış kadar tatmin edici. Günümüz teknolojisinden biraz geri kalmış olsa da, Fantastic Four, yinede Xbox da hoş gözüküyor. Her karakterin animasyonu, adaletli bir şekilde düzgün yapılmış. Karakter modellemeleri, filmdeki karakterlere gerçekten çok benziyor. Oyun arka planı, yok edilebilir ve çeşitli manzaralardan oluşuyor. Yani ortamlar canlı ve sürekli yeni yerlerde geziniyorsunuz. Buda, oyunun, oyuncuyu sıkmamasını sağlamış. Fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim ki; Fantastic Four birçok konsol için piyasada fakat en iyi görüntüyü Xbox ile sağlamış.

Ara demolar, oyun içi karakter modellemeleriyle hazırlanmışlar ve şahane diyaloglar içeriyorlar. Çoğu demo muhteşem, yüzsel detaylandırma oldukça gerçekçi, ayrıca duruma göre değişen yüzsel efektler, karakterimizin ruh durumunu yansıtmayı başarıyor.

SESLER

İster inanın ister inanmayın, Fantastic Four daki ana karakterlerin sesleri, filmdekilerle aynı. Bu daha önce hiçbir oyunda karşılaşmadığım bir şey. Bunun yanında ses efektleri, olabileceği kadar etkileyici fakat, her nedense, Dolby Digital desteği bulunmamakta. Sadece muntazam Surround sound entegre edilmiş.

Oyunda konuşmaların netliği ve çokluğu sebebiyle olsa gerek ki, çok fazla müzik konulmamış. Az sayıda da olsa güzel oyun müzikleri mevcut ama. Müzikler, ülkedeki en popüler müzisyenlerin elinden çıkmamış olsa da, Taking Back Sunday, The Explosion, Go Betty Go, ve Jurassic 5 gibi müzisyenlerin, film müzikleri başarısına ulaşabilmiş parçalarını barındırmış. Özellikle, Jurassic 5 ‘ın “Clobberin’ Time” adlı parçası, herhalde oyun müziklerinin içinde en iyisi ve en çok beğeneceğiniz olacaktır.

SON SÖZ

Yasal bir film lisansına sahip olan Fantastic Four, aynı zamanda, bir oyun için oldukça başarılı. Bu yazın en büyük filmlerinden biri olan Fantastic Four, gelmiş geçmiş en iyi çizgi romanlardan birinden ilham almış başarılı bir film. Oyunumuz ise, filmle birebir uyum sağlamayı başarmış başarılı bir oyun.

***OYUNDAN RESİMLER***

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

***SİSTEM GEREKSİNİMLERİ***

İşlemci : 800 Mhz Pentium III or Athlon equivalent
RAM : 256 Mb RAM
İşletim Sistemi : Windows 98/ME/2000/XP (NT & 95 Desteklemez)
Ekran Kartı : 100% DirectX 9.0c compliant 32 MB video card (NVIDIA GeForce 2 or better/ATI Radeon 7200 or better)
Sürücü : 4X speed CD-ROM/DVD-ROM
Serbest Disk Alanı : 3.5 Gb Boş Disk Alanı


LİNKLER :

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

RAR ŞİFRESİ : ,

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://enemy-one.yetkinforum.com
 
Fantastic 4
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Enemy One Online Forum Komunitesi :: Oyunlar-
Buraya geçin: