Enemy One Online Forum Komunitesi
Şimşek Hırsızı Uyeols10

HOŞGELDİN ZİYARETÇİ, SENDE ENEMY*ONE FORUMUN KEYFİNE VARMAK İSTİYORSAN ÜYE OL VE ARAMIZA KATIL
Şimşek Hırsızı Uyeols10

HOŞGELDİN ZİYARETÇİ, SENDE ENEMY*ONE FORUMUN KEYFİNE VARMAK İSTİYORSAN ÜYE OL VE ARAMIZA KATIL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...E*O Forum...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Şimşek Hırsızı

5 posters
YazarMesaj
HaLiL<Cem>
Üye
Üye
HaLiL<Cem>

Uyarıları Uyarıları : 1.Uyarısı
Ruh Halin Ruh Halin : uykulu
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 45
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/03/10
Altın Paketi Altın Paketi : PaketYok
Ödülleri Ödülleri : NormalÜye

Şimşek Hırsızı Empty
MesajKonu: Şimşek Hırsızı   Şimşek Hırsızı Icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 3:30 pm

.

İşte karşınızda Percy Jackson. 12 yaşında, hiperaktif, okuma yazmada sorunları olan ve başı beladan bir türlü kurtulmayan bir çocuk! Peşine takılan, ne olduklarını bir türlü anlayamadığı birtakım doğaüstü yaratıklar da cabası!

Bütün bunların sebebi aslında babasının bir Yunan tanrısı olması, fakat sorunları çözmek tamamen Percy’ye kalmış durumda. Serinin bu ilk kitabında Percy kendini ispatlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor. Yıllardır görmediği babasıyla yüzleşmesi ve tanrılardan bile çok daha güçlü bir hazineyi ortaya çıkarması ise apayrı bir hikâye…

**KARAKTERLER**

Percy- Kararlı ve azimli. Melez kampını korumak için yapamayacağı şey yok. Poseidon'un oğlu. Doğrudan akrabası olan tanrılar ve yarı tanrılar: Thalia, Hermes, Nico, Bianca, Athena, Ares, Diosionos,Apollon, Artemis,Hades,Zeus ve Hephaistos.Ölümcül hatası arkadaşlarını korumak için elinden gelen herşeyi yapması.

Annabeth- En az Percy kadar cesur ve kararlı. Kikloplara asla güvenmez... İkinci kitapta Tyson'ı dışladığı çok olmuştur. Ancak sonunda o da onu çok sevmiştir.Ölümcül hatası herşeyi yapabileceğini düşünmek.Annesi:Athena

Kheiron(Chiron)-Tüm kahramanların eğiticisi! Kheiron Melez Kampında savaş ve bilgelik dersleri veriyor.Babası:Kronos.

Zeus-Posedion ve Hades'in kardeşi. Babas titan tanrısı Kronos. Ancak o babasının yaptığı kötülüklere bakarak onu, Tartarus'a gönderdi. Thalia'nın babası. Percy'nin amcası. Şimşeklerin tanrısı.

Poseidon-Zeus ve Hades'in kardeşi. Percy'nin babası. Deniz tanrısı. Tyson'ın babası. Bir balıkçı gibi giyinir. Denizin altında bir krallığı vardır.

Hades-Poseidon ve Zeus'un kardeşi, ölülerin tanrısı. Olimpos'ta bir sarayı yok. Ancak yer altında, karanlık ölülerin dünyasında bir Olimpos-taklidi ülkesi var. Percy onu ilk kitapta ziyaret etmek zorunda kalmıştı...

Luke-Hermes'in oğlu. İlk başta iyi gibi görünmüş ardından, melez kampına ve tanrılara ihanet edip Kronos'un tarafına geçmiştir.

Thalia-Zeus'un kızı yıllar önce satir Kıvırcık ile kampa doğru kaçarken canavarlar tarafından öldürülmüştür. Ancak babası Zeus ona iyi davranmış ve ölmek üzere olan ruhunu bir ağaca dönüştürmüştür. Bu ağaç Melez Kampı'nı Thalia'nın ruhuyla korumaktadır. Ancak altın postu ağaca takmalarının üzerine ağaç tekrar Thalia olur..Böylece Kronos kehaneti ele geçirecektir.

Tyson- Tam bir kiklop . Demirlen uğraşır. Ve o da Poseidon'un oğludur. Bu nedenle Percy'nin kardeşi olur. Birlikte üç numaralı kulübede kalırlar.

Satir Kıvırcık-Yancy akademisinde, Percy'nin en iyi arkadaşı olmuştur. Ve onu bu maceraya o sürüklemiştir.

Nico Di Angelo-Hadesin oğlu.3. kitapta ortaya çıkmıştır.Aslında çok yaşlıdır.Ama Vegastaki bir kumarhanede zaman çok hızlı ilerlediği için çocuk olarak kalmıştır.

Bianca- Hadesin kızı.Niconun ablası.Artemisin avcılarından.3 kitapta tanrıların hurdalığında kaybolmuştur.

Gecegölgesi Zoe- Artemisin baş yardımcısı.Fakat 3. kitapta babası atlas tarafından öldürülmüştür.Artemiste onu bir yıldıza dönüştürmüştür.

Artemis- 12 Olimpos tanrısından biri.Avcıların lideri.

Clarisse- Aresin kızı.Percynin düşmanı.Ondan nefret ediyor.2. kitapta onları kurtarmak zorunda kalmıştır.

Kahin- Büyük Evde tavan arasıdna yaşayan kahramanlar göreve çıkmadan önce onlara görevleri hakında bilgi veren karakter

Rachel Elizabeth Dare-İlk olarak 3. kitapta ortaya çıkan Rachelın Percye çok yardımı dokundu.Sisin ardından görebilir.4.kitapdada Labirente Percy ye yolunu bulmalarına yardım etmişti. Kahinin ruhu son kitapta onun içine girmişti
FaNtAsTiQuE™
Süper Moderatör
Süper Moderatör
FaNtAsTiQuE™

Uyarıları Uyarıları : UyarıYok
Ruh Halin Ruh Halin : aşık
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 520
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/03/10
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : ZihNim Bile Sıkarken FiKrimi KalBimin Hecelediği Tek İmge Sensin!

Şimşek Hırsızı Empty
MesajKonu: Geri: Şimşek Hırsızı   Şimşek Hırsızı Icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 3:35 pm

bu kitabı okudum manyak
http://www.enemy-one.yetkinforum.com
HaLiL<Cem>
Üye
Üye
HaLiL<Cem>

Uyarıları Uyarıları : 1.Uyarısı
Ruh Halin Ruh Halin : uykulu
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 45
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/03/10

Şimşek Hırsızı Empty
MesajKonu: Geri: Şimşek Hırsızı   Şimşek Hırsızı Icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 3:37 pm

bende adını çok duydum.Almakta istedim aslında ama buladım :S
๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑
Süper Moderatör
Süper Moderatör
๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑

Ruh Halin Ruh Halin : aşık
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2656
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/03/10
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : Cadılar Bayramından
Ödülleri Ödülleri : EnÇokKonusuOlanÜye

Şimşek Hırsızı Empty
MesajKonu: Geri: Şimşek Hırsızı   Şimşek Hırsızı Icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 7:06 pm

filme gitcektim ama gidemedim

emre kitabı bana da verirsin dimi ark. ım??
http://selenagomezfan.hareketforum.org/
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

Ruh Halin Ruh Halin : agresif
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 997
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/03/10
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : evden
Altın Paketi Altın Paketi : GoldBarPaketi
Ödülleri Ödülleri : ForumKupası

Şimşek Hırsızı Empty
MesajKonu: Geri: Şimşek Hırsızı   Şimşek Hırsızı Icon_minitimePtsi Tem. 19, 2010 5:42 pm

filmii çokk güzelmişşş
komiktidee:D
Tojara
Üye
Üye
Tojara

Ruh Halin Ruh Halin : sakin
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 15
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 24/07/10
Nerden Nerden : Uzaydan

Şimşek Hırsızı Empty
MesajKonu: Geri: Şimşek Hırsızı   Şimşek Hırsızı Icon_minitimeC.tesi Tem. 24, 2010 8:34 pm

filmi de izlemiştim serinin kitaplarını da okudum beğendim Very Happy

Şimşek Hırsızı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şimşek Hırsızı Arşivi