Enemy One Online Forum Komunitesi
Robny Rihanna Fenty Uyeols10

HOŞGELDİN ZİYARETÇİ, SENDE ENEMY*ONE FORUMUN KEYFİNE VARMAK İSTİYORSAN ÜYE OL VE ARAMIZA KATIL
Robny Rihanna Fenty Uyeols10

HOŞGELDİN ZİYARETÇİ, SENDE ENEMY*ONE FORUMUN KEYFİNE VARMAK İSTİYORSAN ÜYE OL VE ARAMIZA KATIL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...E*O Forum...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Robny Rihanna Fenty

3 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

Uyarıları Uyarıları : UyarıYok
Ruh Halin Ruh Halin : agresif
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 997
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 05/03/10
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : evden
Altın Paketi Altın Paketi : GoldBarPaketi
Ödülleri Ödülleri : ForumKupası

Robny Rihanna Fenty Empty
MesajKonu: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 12:59 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Robny Rihanna Fenty

Robyn Rihanna Fenty, bilinen adıyla Rihanna (d. 20 Şubat 1988, Barbados), Amerikalı şarkıcıdır.

Barbadoslu beyaz bir babanın Ronald Fenty ve Guyanalı siyah bir annenin Monice Fenty en büyük kızları olarak dünyaya geldi. 1.73 boyundadır. Rorrey ve Rajad adlı iki erkek

Ünlü olmadan önce Amerika'daki Teknik Okul benzerindeki Combermere adlı okula gitmiştir. Rihanna, okulunda düzenlenen bir yetenek sovunda Mariah Carey'in "Hero" isimli parçasını seslendirerek yeteneğini göstermiştir. Ayrıca okulunda düzenlenen bir güzellik yarışmasında birinci seçilmiştir. Nihayet bir arkadaşı onu Bardabos'ta tatilini geçirmek üzere eşiyle birlikte bulunan ünlü New York'lu yapımcı Evan Rodgers ile tanıştırınca Rihanna'nın yeteneği onu okulunda ve çevresinde dinleyenlerle sınırlı kalmamış, sesini ve yeteneğini tüm dünyaya tanıtma fırsatını yakalamıştır.

Rodgers Rihanna'ya Def Jam Records'un yöneticisi ve aynı zamanda ünlü bir R&B şarkıcısı olan Jay-Z ile New-York'ta bir randevu imkanı sağlamıştır. Jay-Z Rihanna'nın sesini dinlediği ilk şarkı sonrasında onun büyük bir star olacağını anlamış, Def Jam Records'tan çıkardığı ilk albümü "Music Of The Sun" için anlaşma yapmıştır. Rihanna bu kontrata imza attığı sırada henüz 16 yaşındaydı.

İlk single'ı "Pon De Replay" sayesinde Rihanna uluslararası çapta hem tanınmış hem de büyük bir başarı sağlamıştır. Kendisiyle yapılan bir röportajda kendisine müzikal anlamada örnek aldığı isimler arasında Alicia Keys, Beyonce Knowles ve Mariah Carey'i göstermiştir

Albümleri

Music of the Sun
2005 yılında Music of the Sun adını taşıyan ilk stüdyo albümünü yayımlayan Rihanna, albümüyle Billboard 200 listesinde ilk ona giriş yaptı ve "Pon de Replay" teklisiyle Billboard Hot 100 listesinde ve UK Singles Chart'ta 2 numara olma başarısını gösterdi.

A Girl Like Me
Bir yıldan kısa bir süre sonra, A Girl like Me (2006) adlı ikinci stüdyo albümünü yayımladı ve Billboard listesinde bu kez ilk beşe girdi. Ayrıca, "SOS" şarkısı da Rihanna'nın ilk bir numara teklisi oldu. Albümden çıkan bir diğer single "Unfaithful", Billboard Hot 100'de 6 ve UK Singles Chart'ta 2 numara oldu.

Good Girl Gone Bad

Rihanna Glow in the Dark Tour kapsamında bir konserde (30 Nisan 2008)Rihanna'nın üçüncü stüdyo albümü Good Girl Gone Bad (2007), Billboard 200 listesinde iki numaraya ulaştı ve üç adet bir numara hit tekli piyasaya çıktı: "Umbrella", "Take a Bow" ve "Disturbia" ve dünya çapında hit olan "Don't Stop the Music". Albüm, dokuz dalda Grammy'ye aday gösterildi ve Jay-Z'nin eşlik ettiği "Umbrella" şarkısı En İyi Rap/Sung İş Birliği" dalında ödül kazandı.[7][8]

Rated R
Rihanna, Rated R adını verdiği dördüncü stüdyo albümü için Justin Timberlake, All-American Rejects grubundan Tyson Ritter, Drake, Ne-Yo ve Akon gibi isimlerle çalıştı.[9][10] Albüm, 23 Kasım 2009 tarihinde piyasaya çıktı.[11][12] Albümün ilk single'ı "Russian Roulette", ilk kez 20 Ekim'de yayınlandı.[13] İkinci tekli "Hard" ise 10 Kasım'da yayınlandı. Şarkıda Rihanna'ya Young Jeezy eşlik ediyor. Albümdeki "Wait Your Turn" adlı şarkı, 3 Kasım'da promosyon tekli olarak piyasaya çıktı
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 1:34 pm

AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 1:38 pm

En son RuDe~GiRl tarafından Cuma Mart 19, 2010 8:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 1:40 pm

çokkk datluu dimii?
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 1:46 pm

röpörtaj:
Rihanna Chris Brown'u hayatından çıkardı
GQ dergisine röportaj veren Rihanna, sevgilisi Chris Brown’un kendisine uyguladığı şiddet hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Son zamanlarda zor günler geçirdiniz. şu aralar her şey hakkında konuşabiliyorsunuz. Bu zor mu yoksa tamamen doğal mı?

- doğal ve rahatlatıcı. Bu sonunda hepsini bırakmak ve devam etmek gibi.

Bunları konuşmanın iyileştirici bir yanı var mı?

- Aslında çok fazla bu konularda konuşmayı sevmiyorum. Ama bunu her yaptığımda daha da zaman oluyor.

Bunun en doğru karar olduğunu nasıl anladınız?

- Çünkü hayatıma devam etmek istiyordum. Bunu yapmanın tek yolunun konuşmak olduğunu gördüm ve insanların da benimle birlikte hayatlarına devam etmelerini istiyorum. Çünkü benim hakkımda bildikleri son şey dayak yediğim gece.

KİMSE BANA YARDIM ETMEDİ

Gelmeden önce gittiğim bir lisedeki öğrencilerin sana bir sorusu olup olmadığını sordum. Hepsi de bu durumla nasıl başa çıkabildiğini bilmek istiyorlardı.

- Yaşam boyunca iniş ve çıkışlar olur. Ama artık kendime hatırlatıyorum; “Bunların üstesinden geleceğim.”

Size kim yardım etti?

- Kimse.

Gerçekten mi?

- Kimse. Sadece müzik yardım etti ve tabii ki çalışmak. Çünkü zaten etrafımda benim için üzülen kimsenin olmasını istemiyordum. O yüzden evde yalnız bir şekilde çok zaman geçirdim. Sonra klostrofobi başladı. Biraz daha kalsam çıldıracaktım.

Şokta mıydınız?

- Başlangıçta evet. ılk olarak olaydan 27 saat sonra dayağın farkına varabildim. Aklım karışmıştı. Sonra evde oturmaktan sıkıldığımda Jay Brown’u arayıp “Tekrar stüdyoya girmek istiyorum” dedim.

AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR

Albümünüzdeki bir parçada ölmeyi düşündüğünüzü söylüyorsunuz. Bu o gece miydi?

- Hayır. (uzun bir sessizlik)

Sizin bu olaydan çıkardığınız ders ne oldu?

- Gerçekten aşkın gözü kördür. Bir ilişkiyi kenara bırakmak için büyük bir güç gerekiyor. Sonra kendimde yeniden başlama gücü buldum.

Fiziksel acı mı yoksa psikolojik acı mı daha zordu?

- Sizinle kalan duygusal yaralar oluyor.

Brown ile arkadaş olabileceğiniz düşünebiliyor musunuz?

- Belki 10 yıl sonra kim bilir. Ama bu benim savunduğum bir şey değil. Onun arkadaşlığını istemiyorum.

Kendinizi suçladınız mı?

- Hayır ama “bunu yapması için ne yaptım” diye sordum kendime.

Yeni albümünüz fotoğraf çekimlerinde oldukça seksi görünüyorsunuz.

- Gerçekten seksi. MPlak şirketimin sözcüsü bana çekimlerde “Üzerine kıyafet geçir” demişti.
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 1:58 pm

safişş son resmi bi yerlerden hatırladın mıı_???
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 5:22 pm

AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 5:35 pm

๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑
Süper Moderatör
Süper Moderatör
๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑

Ruh Halin Ruh Halin : aşık
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2656
Nerden Nerden : Cadılar Bayramından
Altın Paketi Altın Paketi : PaketYok
Ödülleri Ödülleri : EnÇokKonusuOlanÜye

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 6:17 pm

bazı resimleri çok güzel
http://selenagomezfan.hareketforum.org/
cemre
Misafir
Anonymous

MesajKonu: bhjn   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePaz Mart 07, 2010 7:08 pm

queen ben cemre size çok tşk bütün hepsini cep.tel. attıom hepsi süper!!!!!
saolun rihanna <3 cemre
cemre seher karasakal
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 10:34 am

saol safişş bence heppsiii güzellll Very Happy

tuttum cemre seniii rihanna falann sunny
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 11:22 am

bu foto çokk hoşuma gittii...

CémRé~
Deneme Koordinatör
Deneme Koordinatör
CémRé~

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 215
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/03/10
Yaş Yaş : 25
Nerden Nerden : izmir /buca
Ödülleri Ödülleri : EnUyumluÜye

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 12:38 am

Çok güzel bir kız yaaa farao
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 11:24 am

AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePtsi Mart 15, 2010 10:57 am

AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeSalı Mart 16, 2010 11:00 am

Barbados’ da yaşarken bir gün bu kadar ünlü olabileceğini hayal eder miydin?
Asla, hayalini bile kurmadım.Okuldayken bir yıl ,üçlü bir müzik grubu kurmuştuk ,topluluk önünde ilk o zaman şarkı söyledim ,hoşuma gitmişti .Ertesi yıl okulumuzda düzenlenen güzellik yarışmasında birinci oldum.Bu derece beni gerçekten çok mutlu etti .Daha önceleri fiziğimin bu kadar farkında değildim ,gururum okşandı ve kendime olan güvenim arttı ama halen ünlü olmayı hayal edemiyordum.
Müzik dünyasına girmen ve hiç hayal etmediğin bir hayata sahip olman nasıl gerçekleşti?
Hepsi şans.2004 yılında , ben o zamanlar on beş yaşındaydım müzik yapımcısı Evan Rogers ortağıyla Barbados adasına tatil yapmaya gelir . Aynı dönemde okulumuzda bir müzikal var ve ben de o müzikal de Mariah Carey’nin ‘hero’ şarkısını söylüyorum. Evan Rogers ve ortağı benim bu performansımı izliyor . Bir arkadaşımın sayesinde onlarla tanışıyorum ve tüm hayatım değişiyor .Önce bana bir kayıt yaptırtıyorlar ve bunu Amerika da ki çeşitli plak şirketlerine yolluyorlar.Bize ilk geri dönen Def Jam müzik şirketi oluyor.Onlarla görüşmeye gidiyorum ve aynı gün imzayı atıyorum.
Çok hızlı olmuş!
Evet gerçekten öyle oldu, buna yıllarını vermiş insanlar tanıyorum.Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum , bu şansımı en iyi şekilde değerlendirmem gerekiyor.Şu an bulunduğum yer sadece bir başlangıç ve belki biraz şansla kazanılmış olabilir ama bunun sürekli böyle devam edebileceğine dair kimse bana bir garanti veremez .Bundan sonra ki başarılarım için çok daha fazla çaba göstermem gerekebilir
Kariyerin de bu kadar hızlı yükselmiş olman seni bazen rahatsız ediyor mu?
Hayır ,etmiyor ama beni rahatsız eden başarılarımın bana verdiği rahatlık..Daha çok kariyerim de ki hızlı yükselmenin bana verebileceği rehavet beni kaygılandırıyor ve rahatsız ediyor . Sahip olduğum başarılar beni tatmin edip arkama yaslanıp uzaktan onlara baktığım zaman bu rahatsızlığı duymalıyım.Başarılarımın tadını tabi ki çıkarmalıyım ama asla seni tatmin etmemeli, hep daha iyisini yapabilmem için bana güç ve cesaret vermeli.Bu anlamda örnek aldığım tek biri var.
O kişi de Madonna değil mi? Ona olan hayranlığını her fırsatta belirtiyorsun.
Evet. Bir gün zenci Madonna olarak tanınmak istiyorum.Onun ilk iki albümü belki bizim sektördeki herkesin yapabileceği tarzda ve sound daydı, ama sonra ki albümlerin de hep farklı ,kendini ve tarzını aşan çalışmalar yaptı.Onu sevenleri iyi yönde şaşırtmayı bir tarz olarak aldı .En önemlisi de her seferin de bunu kendine yakıştırmayı başardı.
Ünlü olmadan öncede Madonna dışında hangi şarkıcıları ve ne tarz müzikleri dinlerdin?
Tarz olarak daha çok Reggae ve R&B dinleyerek büyüdüm diyebilirim.R&B tarzında Mariah Carey ,Whitney Houston ve Destiny’s Child ‘a bayılıyorum , halen de dinliyorum. Hip Hop tarzında da Kanye West.Bunların hepsinin karışımını kendi müziğimde uygulamaya çalışıyorum .Son zamanlar da Rock müziğine olan tutkumu da unutmamak lazım tabi.
Bunların arasında Beyonce yok sanırım?
Beyonce ile aranızda hep bir rekabet olduğu ve Beyonce’nin senin hızlı tırmanışını çekemediği hakkın da söylemler var .Bunun hakkında ne söylemek istersin?

Beyonce ile bir rekabet içinde olduğumuz kesin ama onu düşmanım olarak görmüyorum.Karşılaştığımız zamanlarda da iyi bir diyalogumuzun olduğunu söyleyebilirim.
Bazı yerlerde onun son albümünü dinlemeği ret ettiğim söylendi.Bu tabi ki doğru değil ,o albümü tam üç kez satın aldım ve şans eseri her seferinde de birine armağan ettim.Evimde Beyonce’nin albümleri var ve onu severek dinliyorum.O beni çekemiyorsa bu onun problemi açıkçası bende bu yükselişim bedelini ağır ödüyorum.

Bu bedel kendi yaşıtlarından çok daha farklı bir hayata sahip olman olabilir mi?
2004 yılında Barbados da okul gösterisinde şarkı söyleyen Rihanna ‘dan kendimi çok farklı hissediyorum .Geçen yıllar bana başarı uğruna hayatımı feda etmeği ,sorumluluklarımın arkasından koşmayı öğretti.Her gün sabah beşte kalkıyorum , spor yapıyorum, video klip çekimleri, provalar, röportajlar bütün gün sürüyor. Bunların hepsi zevkli bir hayat gibi gözüke bilir ama hiç de kolay değil .Müziğe ve şarkı söylemeye olan sevgim asla bitmeyecek ama artık pembe renkli gözlüklerle etrafa bakmıyorum. Bunu yapacak zamanım olmuyor.
Bazen yaşından dolayı ciddiye alınmadığını düşündüğün oldu mu?
Çalıştığım kişiler benden yaş olarak çok büyük . Ailemde d, benden küçük iki erkek kardeşim olduğu için hem bir çocuk olarak görüldüm hem de olgun biriymiş gibi davranıldım.İlk zaman larda çevremdeki insanların bol kot pantolonlu ve lastik ayakkabılı ,eğlenceli şarkılar söyleyen bir kız çocuğu gibi gördükleri oldu.Ama zamanla bundan çok daha fazlası olduğumu kanıtladım ve onların da bana bakış açısı değişti.
Hiç başından seni umursamadıklarını gösteren bir olay geçtimi?
Grammy müzik ödüllerin de Umbrella şarkısının bestecini gördüm, bu sırada o şarkıyı çok beğenmiştim ve Mary J.Blige ‘a verileceğini duymuştum, besteciyi durdurdum ve o şarkının bana ait olduğunu söyledim ,buna besteci ve çevresindekiler çok güldü,bende bestecinin çenesinden tutup ,yüzünü kendime döndürdüm ve ‘ o şarkı bana ait’ dedim.Üç gün sonra şarkının bana verildiğini anladım.
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePerş. Mart 18, 2010 6:49 pm

AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeCuma Mart 19, 2010 11:16 am

๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑
Süper Moderatör
Süper Moderatör
๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeCuma Mart 19, 2010 6:43 pm

uzun saçlı çok güzelmiş Robny Rihanna Fenty Affraid
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeSalı Mart 23, 2010 7:36 pm

DarKnéss_Anqel demiş ki:
uzun saçlı çok güzelmiş Robny Rihanna Fenty Affraid

Laughing
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeSalı Mart 23, 2010 7:41 pm

AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimePtsi Mart 29, 2010 5:59 pm

AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeC.tesi Mayıs 08, 2010 1:01 pm

๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑
Süper Moderatör
Süper Moderatör
๑ρrèŧŧγ Ðέώϊ|๑

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeC.tesi Mayıs 08, 2010 1:56 pm

şevoo eğer o yazının kalınlığını değiştirmessen ceza alırsın bence hemen değiştir
AyumiyO
Yöneticiler
Yöneticiler
AyumiyO

MesajKonu: Geri: Robny Rihanna Fenty   Robny Rihanna Fenty Icon_minitimeC.tesi Mayıs 08, 2010 2:21 pm

yaa ben onu çok önce yaptımmm hemmdee düzeltemmm çokk karışıkkk

Robny Rihanna Fenty
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Rihanna - S.O.S.
» Rihanna - Te Amo
» rihanna te amo
» Rihanna - Take A Bow
» Rihanna Pon de Replay